صفحات استانی صفحات استانی

نخستين گفتگوي خودماني مديرعامل صندوق کارآفريني اميد در سال 1400

مدیرعامل صندوق شرایط امروزه کشور را همچون کنکور برای کسب و کارها دانست و افزود: علیرغم تحمل سختی ها باید به کوشش ادامه دهند تا انشاالله با نتایج درخشان مواجه شوند و سپس از فعالیت و تلاش خود خشنود و مفتخر باشند. 

در این گفتگو مدیرعامل ضمن بازگویی خاطرات آموزش‌های نخستین خود، به علاقمندی خود به کارآفرینی و کسب درآمد از دوره نوجوانی اشاره کرد.

نوراله زاده به سوالات برخی از شرکت کنندگان در لایو در مورد راه اندازی کسب و کار یا گسترش آن در دوره کرونا پاسخ داد و در ادامه به خاطرات خوش خود در دوره خدمت رسانی در صندوق اشاره کرد. برای مثال تسهیلات پرداختی به زنان سرپرست خانوار در یکی از شهرستانهای استان فارس موجب شد بیش از بیست نفر خانم بتوانند در این دامپروری مشغول به کار شوند.

مدیرعامل صندوق در مورد اثرگذاری فعالیتهای صندوق اظهار داشت: برخی از این روشهای صندوق مدل شده و قابل تعمیم به همه مناطق است. برای مثال در مدل هر روستا یک محصول، محصولات روستا بررسی می شود و محصولی که دارای مزیت رقابتی است انتخاب شده و سپس تامین مالی صورت میگیرد.

وی در ادامه در مورد سایر مدلهای حمایتی صندوق در توسعه روستا توضیحاتی داد و اظهار امیدواری کرد تا پایان سال صندوق بتواند در همه شهرها و شهرستان ها تعدادی روستا را به شکل هر روستا یک محصول یا روستای بدون بیکار یا صندوق خرد محلی حمایت کند.  

علاقمندان می توانند این گفتگو را در صفحه اینستاگرام صندوق کارآفرینی امید به آدرس karafariniomid.ir مشاهده کنند.