صفحات استانی صفحات استانی

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد؛
بهره برداري از طرح هاي روستايي نتيجه زحمات دستگاه هاي مرتبط مي باشد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صبح امروز برای شرکت در کارگروه اشتغال استان و بازدید از چند طرح وارد استان اردبیل شدند.

نوراله زاده در بدو ورود به استان اردبیل با اشاره به افتتاح طرحهای اشتغال روستایی بصورت ملی در سال گذشته گفت: بهره برداری از طرح های روستایی صندوق کارآفرینی امید در یکسال اخیر در سطح ملی نتیجه زحمات دستگاههای مرتبط می باشد.

سپس نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، بابائی مهر مدیریت صندوق کارآفرینی امید استان و برخی از مسئولین  استانی از طرح گلخانه تولید گل رز هلندی در روستای خوجین  شهرستان خلخال بازدید کردند.

این گلخانه با تسهیلات ۷ میلیارد ریالی صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی  و  با اشتغال ۱۰ نفر بصورت مستقیم راه اندازی و به بهره برداری رسیده است.

محصولات این گلخانه به استانهای کشور و برخی از کشورهای همسایه صادر می گردد.

در ادامه مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید ومعاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ونماینده شهرستان کوثردر مجلس شورای اسلامی از طرح اشتغال روستایی تولید شیشه خم ورناجام ایرانیان در شهرستان کوثربازدیدکردند.

این طرح با سرمایه گذاری  ۱۶ میلیارد تومانی مجری طرح و تسهیلات ۴میلیارد تومانی صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی حمایت مالی گردیده و در دهه فجر سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید که موجبات اشتغال ثابت برای ۲۷ نفر بصورت مستقیم و ۵۰ نفر بصورت غیرمستقیم فراهم نموده است.

 نوراله زاده با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت ها در ارائه خدمات تاکید کرد همدلی دستگاههای عضو رفع مشکلات و مانع زدایی در تولید  رویکرد بسیار مناسب در جهت توسعه خدمات بوده و این مهم در استان اردبیل مشهود است.

دراین بازدید منصوری افزود: اردبیل یکی از استانهای موفق و پیشرو در اجرای طرح اشتغال روستایی با تعریف طرحهای اشتغالزای متعدد روستایی می باشد.

در ادامه نماینده شهرستان کوثر در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از فعالیت های صندوق کارافرینی امید استان اردبیل گفت: تسهیلات و حمایت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی موجبات اشتغال جوانان این شهرستان را فراهم کرده است.